İZMİR BAYRAKLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMELERİ

Bacalar Tütsün Ama Ocaklar Sönmesin...    
KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMELERİ

* Video indir...

Karbonmonoksit Zehirlenmesi ve Alınması Gereken Önlemler için tıklayınız.

Karbonmonoksit Zehirlenmesi Sunumunu indirmek için tıklayınız.

Soba Zehirlenmeleri videosunu izlemek için tıklayanız. (Sorunsuz izleyebilmek için Internet Explorer tarayıcı kullanınız.)

Karbonmonoksit Zehirlenmeleri  videosunu izlemek için tıklayanız. (Sorunsuz izleyebilmek için Internet Explorer tarayıcı kullanınız.)

Ülkemizde bilgisizlik, yanlış kullanım ve ihmal yüzünden soba, şofben, baca zehirlenmeleri hemen her yıl kış aylarında (özellikle alçak basınçlı havalarda) tehlikeli boyutlara ulaşmaktadır. Güneybatıdan esen bir rüzgâr olan "lodos" nedeniyle her yıl onlarca kişi özellikle sobadan olmak üzere sızan karbonmonoksit gazı ile zehirlenmektedir.

Böyle bir zehirlenmeyle ve tehlike ile karşı karşıya kalmamak için alınması gereken önlemleri, soba ve bacalar ile ilgili uyulması gereken kuralları, şofben kullanımı konusunda dikkat edilecek hususları ve lodos hakkında bilgi edinmek için lütfen yukarıdaki  linkleri tıklayınız. 

Buradan öğreneceğiniz bilgilerle belki kendinizin, ailenizin, yakınlarınızın veya tanıdıklarınızın hayatını kurtarmış olacaksınız.


  * LODOS FELAKETİMİZ OLMASIN.

  * LODOSTA OCAĞINI DEĞİL, SOBANI SÖNDÜR.

  * DOĞRU YAKILAN SOBA ISITIR, YANLIŞ YAKILAN SOBA ÖLDÜRÜR.

  * LODOSLU VE FIRTINALI HAVALARDA SOBANIZI YAKMAYINIZ.

  * LODOSLU VE FIRTINALI HAVALARDA SOBANIZI YATMADAN ÖNCE MUTLAKA SÖNDÜRÜNÜZ.

275/1 Sok. No12 Manavkuyu Bayraklı İZMİR - 0(232) 348 7905 - 347 0383

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.